Bağımsız Uygulayıcılar ve Adaylar

Somatik Deneyimleme® Uygulayıcılarımız belirsizliğin arttığı bu zorlu süreçle başa çıkarken sizlere destek olmak için buradalar.

Aşağıdaki websitesinden sertifikasyon sürecini sağlamış veya sağlayacak olan  Somatik Deneyimleme Uygulayıcıları’na ulaşabilirsiniz: 

 

https://somatikdeneyimlemeuygulayicilari.com/

 

Bu bağımsız uygulayıcılar ve adaylar, çalışmalarını Somatik Deneyimleme® Türkiye’den bağımsız bir şekilde yaparlar.

European Association for Somatic Experiencing (‘EASE’, Avrupa Somatik Deneyimleme Enstitüsü) ve Somatic Experiencing International (SEI) tarafından onaylı programa katılmış Somatik Deneyimleme Uygulayıcıları (‘SEP’)’ndan oluşmaktadır. Bu programın sertifikasını almış katılımcılarımız, uluslararası olarak da ‘SEP‘ (Somatic Experiencing® Practitioner) olarak tanınmaktadırlar.

Programı tamamlayabilmek için, 3 yıla yayılmış, 6 modüllük toplam 36 program gününü tamamlamış olmaları gerekmektedir. SEI ve EASE onaylı SEP sertifikasını alabilmek için; bu programa ek olarak 15 bireysel seans ve 18 süpervizyon kredisini tamamlamak gerekir. Sitenin Uygulayıcılar bölümünde, programını ve sertifikasyon sürecini tamamlamış SEP’lere ve sertifikasyon süreci devam eden uygulayıcılara ulaşabilirsiniz. SEP Adayları kısmından, program süreci hala devam eden uygulayıcılara ulaşabilirsiniz.

Uygulayıcılar ve SEP Adayları bölümlerinde yer alan kişiler, bu sitede bilgilerinin paylaşımına izin vermiş kişilerden oluşmaktadır.